Aktualnosci

Laser LUNULA - Przełomowa metoda leczenia i regeneracji paznokci.

Zniszczenia płytki paznokci dłoni i stóp to jeden z najbardziej uciążliwych problemów w dermatologii i medycynie estetycznej. Paznokcie uszkodzone lakierami, zniszczone intensywnymi zabiegami kosmetycznymi, lecz także chorobami np. cukrzycą, łuszczycą, liszajem płaskim to przyczyna zmartwień tysięcy kobiet i mężczyzn. Największym jednak problemem są zmiany paznokci o charakterze grzybiczym, często bardzo głębokie, dające ujemne wyniki w badaniach mykologicznych. 

 

         

Wkładki korygujące

Nowoczesne termoformowalne wkładki korygujące do obuwia diametralnie różnią się od powszechnie znanych, tradycyjnych - zarówno w zakresie ich przeznaczenia, wskazań do stosowania, zasad budowy, jak i w możliwościach technologicznych materiałów, z których są wykonywane.

Poczynając od ich nazwy: korygujące a nie korekcyjne, bowiem ich zadaniem jest czynne wpływanie na funkcję stopy oraz jej poprawa, w części przypadków leczenie i doprowadzanie do normalizacji budowy stopy oraz zatrzymanie negatywnego wpływu wadliwej stopy na inne stawy narządu ruchu. Jak się okazuje nowoczesne wkładki pełnią nie tylko bierną rolę podporową, lecz potrafią przeformować stopę, podobnie jak aparaty dentystyczne uzębienie i to niezależnie od wieku.

Wykonanie indywidualnej wkładki wymaga poprzedzającej profesjonalnej diagnostyki istniejącej wady stóp. W tym celu stosuje się maty tensometryczne połączone z komputerem umożliwiające precyzyjne określenie zaburzeń stopy zarówno w pozycji stojącej jak i podczas chodu. Do badań statycznych w pozycji stojącej stosuje się także podoskopy iplantokonturografy/plantografy/. Wyniki przeprowadzonych badań,połączone z wiedzą specjalistów, umożliwiają zastosowanie odpowiedniego leczenia – wspomnianych wkładek korygujących, fizjoterapii, terapii manualnej czy kinesiotapingu. Wkładki formowane są na gorąco z materiałów termoformowalnych,na bazie odcisków stopy w próżniowych poduszkach, umożliwiających utrwalenie obrazu korekcji stopy. Po ostygnięciu utrzymują trwale nadaną formę, przy czym można je wielokrotnie modyfikować i zmieniać ich kształt w miarę potrzeb! Na tej bazie „buduje” się indywidualnie dalszą korekcję wady, dopasowując elementy korekcyjne, często odmiennie dla prawej i lewej stopy.Wymaga to szczególnej wiedzy i technicznych umiejętności terapeuty. Wkładki są wykonywane z wyjątkowo wytrzymałego, higienicznego i oddychającego tworzywa, o bardzo zróżnicowanej grubości i twardości,umożliwiającego zastosowanie zarówno w damskich pantoflach jak i w butach narciarskich oraz przekładanie do różnego obuwia.Wszystkie wkładki, niezależnie od typu, mają powłokę sanityzowaną, czyli są pokryte nanocząsteczkami srebra, aby przeciwdziałać rozwojowi grzybów i bakterii chorobotwórczych.

W naszych Gabinetach stosujemy sprawdzony system do produkcji wkładek francuskiej firmy
CAPRON PODOLOGIE, co w połączeniu z posiadaną wiedzą o zasadach korekcji przynosi
doskonałe rezultaty diagnostyczno- lecznicze.