Aktualnosci

Laser LUNULA - Przełomowa metoda leczenia i regeneracji paznokci.

Zniszczenia płytki paznokci dłoni i stóp to jeden z najbardziej uciążliwych problemów w dermatologii i medycynie estetycznej. Paznokcie uszkodzone lakierami, zniszczone intensywnymi zabiegami kosmetycznymi, lecz także chorobami np. cukrzycą, łuszczycą, liszajem płaskim to przyczyna zmartwień tysięcy kobiet i mężczyzn. Największym jednak problemem są zmiany paznokci o charakterze grzybiczym, często bardzo głębokie, dające ujemne wyniki w badaniach mykologicznych. 

 

         

Specjaliści

Jerzy Stodolny

Dr n. med. lekarz medycyny, specjalista rehabilitacji chorób narządu ruchu.

Kieruje własnym ośrodkiem sanatoryjnym NATURA w Busku Zdroju. Prowadzi szeroką praktykę leczniczą w zakresie chorób kręgosłupa i narządu ruchu w Busku Zdroju, Kielcach i w Warszawie, a także działalność naukową i dydaktyczną. Interesuje się szczególnie chorobą przeciążeniową kręgosłupa, hipermobilnością konstytucjonalną stawów i wpływem wad stóp na powstawanie przeciążeń w narządzie ruchu. Jest autorem szeregu publikacji z zakresu profilaktyki i leczenia chorób kręgosłupa /m. in. monografii:  Choroba Przeciążeniowa Kręgosłupa. Epidemia naszych czasów”, „Jak chronić swój kręgosłup”, „Osteoporoza. Poradnik dla pacjentów”/, tłumaczeń i redakcji naukowej kilku wydawnictw z zakresu rehabilitacji dla studentów i lekarzy, publikacji w prasie naukowej i artykułów popularyzatorskich w prasie regionalnej. Jest także współautorem podręczników akademickich w zakresie rehabilitacji.Zorganizował kursy doskonalące i wyszkolił ponad 150 lekarzy różnych specjalności w zakresie medycyny manualnej W latach 2002-2008 wykładał jako adiunkt na Akademii Świętokrzyskiej. Od 1997 pełni obowiązki Prezesa Polskiego Towarzystwa Lekarskiego Medycyny Manualnej a  od 2000 r. jest członkiem Zarządu Polskiego Towarzystwa Dysfunkcji Narządu Żucia.

Jadwiga Matla-Stodolna

Lekarz medycyny, specjalista chorób skóry.

Od ponad 20 lat zajmuje się dermatologią estetyczną prowadząc praktykę w Gabinetach w Busku Zdroju i w Kielcach. Jest współwłaścicielem Ośrodka Leczniczego „Natura” w Busku Zdroju, gdzie kieruje Gabinetem Medycyny Estetycznej i turnusami „zdrowie i uroda”. Jest członkiem, założycielem Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych, członkiem Europejskiego Towarzystwa Anti-Aging. Brała udział w licznych kongresach, szkoleniach z zakresu medycyny estetycznej - w Polsce i zagranicą. W swojej praktyce stosuje wszystkie sprawdzone metody i techniki z zakresu dermatologii i kosmetologii estetycznej. Od wielu lat stosuje w leczeniu akupunkturę u chorych z chorobami z różnych dziedzin medycyny. Swoją wiedzę popularyzuje poprzez artykuły w prasie, czasopismach popularno-naukowych, w reportażach radiowych i na forach internetowych. Jako dermatolog zajmujący się medycyną estetyczną, stosuje:

  • diagnostyką dermatoskopową znamion barwnikowych – pieprzyków,
  • botulinę/Botox,
  • kwas hialuronowy do wypełniania zmarszczek,
  • laseroterapię na naczyńka, włókniaki, przebarwienia, blizny, nadmierne owłosienie,
  • kriodestrukcję brodawek, „kurzajek”,
  • peelingi medyczne,
  • mezoterapię igłową (osłabienie włosów, rewitalizacja twarzy i ciała, cellulit),
  • lipolizę farmakologiczną – Aqualyx,
  • i inne.

Poza tym zajmuje się leczeniem chorób skóry, zwłaszcza: łuszczycą, atopowym zapaleniem skóry, bielactwem, grzybicą skóry i paznokci.

Dr n. med. Joanna Stodolna-Tukendorf

Magister fizjoterapii i licencjonowany kosmetolog

Współpracuje z Ośrodkiem Leczniczo-Rehabilitacyjnym Natura. Od 2011 prowadzi gabinet fizjoterapii i pracownię podologiczną „Zdrowa Stopa” w Busku-Zdroju. Specjalizuje się w diagnostyce i terapii osób z hipermobilnością konstytucjonalną (wrodzoną wiotkością stawową), co przyczyniło się do zainteresowania stopami. Ukończyła kursy terapii manualnej według szkoły Praskiej, Kinesiotapingu, kursy stabilizacji mięśniowej, szkolenie AnatomyTrains, Techniki Aleksandra oraz szkolenia z zakresu podologii. Jest certyfikowanym terapeutą terapii manualnej według koncepcji Kaltenborna i Evjentha. Bierze udział w wielu kongresach i sympozjach naukowych z zakresu fizjoterapii, kosmetologii, terapii manualnej w Polsce i zagranicą. Tłumacz kursów i publikacji naukowych na temat terapii manualnej, ortopedii, fizjoterapii. Autorka referatów i publikacji na temat hipermobilności, zaburzeń stabilizacji oraz zaburzeń w obrębie stopy i ich oddziaływaniu na narząd ruchu. Wykładowca na Studiach Podyplomowych z Podologii w Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia.

Małgorzata Płatek

Magister fizjoterapii

Jest absolwentem wielu szkoleń i kursów z zakresu terapii chorób narządu ruchu ze szczególnym uwzględnieniem diagnostyki i leczenia zespołów bólowych kręgosłupa oraz wad stóp /terapia manualna, met. MacKenzie, podologia ortopedyczna, koncepcja Warda, terra-band i inne/. Posiada ukończone studia i tytuł magistra z filologii germańskiej.

 

 

 

 

 

Ludmiła Kałyniak

Magister fizjoterapii, specjalista podologii kosmetycznej i leczniczej.

Jest absolwentką wielu szkoleń i kursów w zakresie pielęgnacji skóry i paznokci stóp oraz terapii zaburzeń w ich obrębie.