Aktualnosci

Laser LUNULA - Przełomowa metoda leczenia i regeneracji paznokci.

Zniszczenia płytki paznokci dłoni i stóp to jeden z najbardziej uciążliwych problemów w dermatologii i medycynie estetycznej. Paznokcie uszkodzone lakierami, zniszczone intensywnymi zabiegami kosmetycznymi, lecz także chorobami np. cukrzycą, łuszczycą, liszajem płaskim to przyczyna zmartwień tysięcy kobiet i mężczyzn. Największym jednak problemem są zmiany paznokci o charakterze grzybiczym, często bardzo głębokie, dające ujemne wyniki w badaniach mykologicznych. 

 

         

IDEA

Stopa człowieka jest w narządzie ruchu organem wyjątkowym. Jej specyfika polega nie tylko na doskonałym spełnianiu funkcji statycznej czy lokomocyjnej,lecz na wyjątkowym znaczeniu i wpływie wszelkich zaburzeń w jej obrębie na powstawanie zaburzenie funkcji innych części narządu ruchu – np. kolana, biodra, kręgosłupa łącznie z ich zmianami zwyrodnieniowymi. Choroby stopy to szeroka lista problemów, a nawet te najbardziej błahe potrafią być niesłychanie uciążliwe. Obejmują zarówno nadmierne pocenie, problemy skóry, paznokci, i tkanki podskórnej , choroby ścięgien i więzadeł jak i bardzo istotne wady kostno-stawowe. Niezależnie jednak od powagi przyczyny potrafią człowiekowi utrudnić życie, bowiem „chora stopa to chory człowiek”. Naszą idea było:

  • stworzenie centrum zajmującego się kompleksowo problemami stopy we wszystkich możliwych aspektach: dermatologicznym, medycyny estetycznej, ortopedyczno-rehabilitacyjnym,fizjoterapeutycznym, kosmetycznym, pielęgnacji ran, zaopatrzenia ortopedycznego, doboru prawidłowego obuwia,
  • badanie następstw negatywnego oddziaływania zaburzeń w obrębie stóp na cały narząd ruchu i leczenie powodowanych nimi np. zmian zwyrodnieniowych kolana, biodra czy kręgosłupa. Jest to tzw. postępowanie holistyczne stanowiące o wyjątkowości naszej placówki.

Chcieliśmy przy tym wykorzystać nasze wieloletnie doświadczenia, rozległą praktykę i głęboką wiedzę całego zespołu terapeutycznego jak i najnowsze osiągnięcia techniki w tym zakresie. W naszym zespole są specjaliści lekarze – dermatolog i specjalista rehabilitacji, fizjoterapeuci - specjaliści podologii ortopedycznej, podologii kosmetycznej oraz pielęgnacyjnej.Dysponujemy najbardziej nowoczesnymi urządzeniami do badania wad stóp, zarówno statycznego /podoskop, podograf/, jak i dynamicznego /maty tensometryczne z komputerową analizą chodu/.Mamy możliwość natychmiastowego wykonania termoformowalnych wkładek do obuwia, korygujących zdiagnozowaną wadę, jak i wykonania wszelkich zabiegów rehabilitacyjnych, leczniczo-pielęgnacyjnych i kosmetycznych /pedicure/. Wieloaspektowe podejście i wielokierunkowość działania tworzy naszą specyfikę i umożliwia najbardziej skuteczną z możliwych propozycję pomocy w Państwa problemach.